Ważny komunikat dla użytkowników komputerów Mac i pakietu Office 365

Microsoft ostrzegł użytkowników komputerów Mac korzystających z usług pakietu Office 365, że w przyszłym miesiącu zostanie on uaktualniony i będzie wtedy kompatybilny tylko z dwoma najnowszymi edycjami systemu operacyjnego macOS.

Dlatego ci użytkownicy, którzy chcą nadal korzystać z pakietu Office 365, proszeni są o jak najszybsze przejście na system operacyjny macOS Sierra lub macOS High Sierra, bo tylko one będą mogły obsługiwać kolejną aktualizację pakietu Office 365, której premiera będzie mieć miejsce prawdopodobnie 11-go lub 12-go września.

A aktualizacja ta wymaga, aby komputerem Mac zarządzał system operacyjny macOS 10.12 lub nowszy, czyli macOS Sierra (a więc macOS 10.12) lub macOS High Sierra (macOS 10.13).

Zobacz również:

  • Czym jest system zabezpieczeń DLP - Data Loss Prevention?
  • Znamy datę udostępnienia finalnej wersji systemu iOS 16
  • macOS Ventura - czy warto aktualizować komputery na premierę?

Po zainstalowaniu na komputerze zaktualizowanego pakietu Office 365, etykiety przypisane wchodzącym w jego skład aplikacjom Word, Outlook, Excel i PowerPoint zostaną zmienione i w miejsce starego oznaczenia Office 2016 pojawi się oznaczenie Office 2019.

Wcześniej Microsoft zapowiedział, że pakiet Office 2019 będzie zgodny tylko z dwoma najnowszymi edycjami systemu macOS. Jak widać, podobne wymagania będzie mieć również wrześniowa aktualizacja pakietu Office 365.

Apple zapowiedział, że jesienią tego roku udostępni kolejną wersję systemu macOS. Chodzi o oprogramowanie macOS 10.14, któremu nadano roboczą nazwę Mojave. Wiadomo już, że od tego momentu wszystkie aktualizacje pakietów Office 2019 i Office 365 będzie można instalować wyłącznie na komputerach Mac, które będą pracować pod kontrolą jednego z dwóch systemów operacyjnych: macOS High Sierra lub macOS Mojave. Od tego momentu aktualizacji pakietów Office 2019 i Office 365 nie będzie już można instalować na komputerach macOS Sierra i starszych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200