Ważny dyrektor Microsoftu odchodzi na emeryturę

Paul Maritz, kierujący dotychczas działem Platforms Strategy and Developer Group, nadal jednak będzie konsultantem firmy w ważnych kwestiach strategicznych.

Paul Maritz, wiceprezes Microsoftu kierujący działem Platforms Strategy and Developer Group, po czternastu latach pracy w firmie, odchodzi na emeryturę. Zostanie jednak konsultantem firmy w ważnych kwestiach strategicznych. Bezpośrednim powodem jego decyzji były względy osobiste.

Dotychczas P. Maritz zajmował się strategią Microsoftu, dotyczącą wszystkich platform, planowaniem produktów i rozwojem działalności firmy. Koordynował prace nad większością kluczowych technologii stosowanych w Windows, a ostatnio współpracował przy tworzeniu strategii .NET.

Obowiązki odchodzącego dyrektora przejmie Sanjay Parthasarathy, także wiceprezes Microsoftu, który dotychczas podlegał P. Maritzowi.

Odejście Paula Maritza nie było zaskoczeniem. Producent Windows już w lipcu ub.r. poinformował, że Maritz zrezygnuje z większości obowiązków, chociaż pozostanie w firmie.

Przypomnijmy, że w maju br., po rocznym urlopie, z firmy odszedł Nathan Myhrvold, szef ds. technologicznych. W grudniu ub.r. zrezygnował Greg Maffei, dyrektor finansowy Microsoftu.

***

Odchodzi dyrektor finansowy Microsoftu

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200