Ważna informacja dla użytkowników pakietu G Suite

Google zwraca się do administratorów nadzorujących pracę pakietu G Suite o to, aby informowali użytkowników tego oprogramowania o konieczności aktualizacji wielu aplikacji uruchamianych na urządzeniach iOS i Android. To ważne, gdyż w przeciwnym razie aplikacje te mogą od 12-go sierpnia tego roku – a więc już za półtora miesiąca - przestać działać.

G Suite

Problem dotyczy tych klientów pakietu G Suite i użytkowników aplikacji mobilnych Google, którzy skonfigurowali osobiste konto Google. A chodzi tu o takie aplikacje, jak Classroom (platforma iOS) oraz Docs, Drive, Sheets i Slides (platformy iOS i Android). Do tego dochodzi desktopowa aplikacja Drive File Stream i uruchamiana na urządzeniach iOS aplikacja Gmail.

Jeśli wymienione wcześniej aplikacje zostały zainstalowane przed grudniem 2018 roku i nie były od tego czasu aktualizowane, istnieje graniczące z pewnością niebezpieczeństwo, że po 12 sierpnia tego roku nie będą pracować poprawnie.

Zobacz również:

  • Wirusy na Androida - popularne i niebezpieczne zagrożenia
  • Qualcomm udostępnia kod źródłowy kodeka aptX
  • iOS 16.4 zoptymalizuje działanie wykrywania wypadków

Wiąże się to z tym iż Google wprowadziło do usługi G Suite po tej dacie szereg usprawnień zwiększających bezpieczeństwo oraz wydajność szeregu aplikacji, które nie są niestety kompatybilne ze starszymi wersjami niektórych aplikacji.

Google nie informuje dokładnie jakie to były modyfikacje. Wiele jednak wskazuje na to iż chodzi tu o fakt, że Google wycofał w pewnym momencie wsparcie dla protokołu JSON-RPC i musiał dla tego przebudować niektóre elementy mobilnych aplikacji G Suite.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200