Ważna informacja dla użytkowników laptopów Surface Book 2

Microsoft przyznał, że po zainstalowaniu na laptopach Surface Book 2 ostatniej aktualizacji systemu Win10 1803 może dochodzić do sytuacji, w których komputer zawiesza się i wyświetla niebieski ekran.

Chodzi o opcjonalny, skumulowany update typu „non-security” (czyli nie związany z bezpieczeństwem), oznaczony symbolem KB 4467682. Był to już drugi skumulowany update systemu Win10 1803 udostępniony użytkownikom w listopadzie tego roku. Trafił on do rąk użytkowników 27-go listopada, a więc dziewięć dni temu.

Korporacja wydała w związku z tym kłopotliwym dla niej wydarzeniem komunikat, w którym czytamy:

„ Po zainstalowaniu tej opcjonalnej aktualizacji [KB 4467682, czyli drugiej skumulowanej aktualizacji systemu Win10 1803 w tym miesiącu] niektórzy użytkownicy mogą zobaczyć niebieski lub czarny ekran oraz napis - System thread exception not handled. W przypadku wystąpienia takiej sytuacji należy w miarę możliwości zdiagnozować problem (postępując zgodnie z tą instrukcją) oraz natychmiast odinstalować update KB4467682. Uwaga: użytkownicy komputerów Surface Book 2 nie mogą obecnie instalować tej aktualizacji, gdyż została przez nas zablokowana. Informujemy jednocześnie, że jeszcze w tym miesiącu udostępnimy użytkownikom komputerów Surface Book 2 poprawkę, która rozwiąże ten problem”.

Zobacz również:


TOP 200