Wasko inwestuje w portal Hoga.pl

Gliwicka firma telekomunikacyjna, inwestując w portal uruchomiony pod koniec czerwca, wchodzi na nowy segment rynku. Dzięki temu Hoga.pl zamierza w przyszłym roku zadebiutować na rynku wolnym warszawskiej giełdy.

Hoga.pl SA, znana wcześniej jako DeltaNet SA, twórca nowego polskiego portalu internetowego, zamierza w przyszłym roku zadebiutować na rynku wolnym warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Głównym inwestorem spółki zostało gliwickie Przedsiębiorstwo Wdrażania Postępu Technicznego Wasko, które kupiło 30,5% jej akcji. Wartość transakcji wyniosła ponad 1,83 mln zł.

Pozyskane fundusze Hoga.pl zamierza przeznaczyć na rozbudowę uruchomionego pod koniec czerwca br. portalu i innych mechanizmów internetowych. Planowana jest także akcja marketingowa. Jak twierdzą przedstawiciele spółki, inwestor z branży teleinformatycznej ułatwi jej dostęp do rozwiązań telekomunikacyjnych.

Dla telekomunikacyjnej firmy Wasko, która w rankingu Computerworld Top 200, w tabeli firm telekomunikacyjnych działających w Polsce w 1999 r. zajęła 25. miejsce, inwestycja ta jest z kolei próbą wejścia na rynek internetowy. Gliwicka firma zapowiedziała też własny debiut na giełdzie. Wasko w ub.r. wypracowała zysk netto w wysokości 15,3 mln zł, przy przychodach 65,3 mln zł.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200