Wartość akcji Yahoo! znacznie spadła

Do spadku przyczynił się zarówno wyrok francuskiego sądu, jaki i niezbyt optymistyczne raporty analityków, dotyczące rynku reklamy online.

Akcje Yahoo!, jednego z najpopularniejszych na świecie portali internetowych, spadły wczoraj (21 listopada) do najniższego od dwóch lat poziomu.

Początek tego tygodnia też nie był pomyślny dla firmy - francuski sąd nakazał serwisowi takie przerobienie swoich stron, aby francuscy internauci nie mogli dostać się na strony oferujące nazistowskie pamiątki. Yahoo! ma trzy miesiące na wprowadzenie odpowiednich zmian.

Do spadku akcji portalu przyczyniła się jednak nie tylko decyzja francuskiego sądu. Tuż po ogłoszeniu jego orzeczenia akcje spadły w poniedziałek o ok. 3%. Wczoraj natomiast straciły łącznie 10%.

Kolejną przyczyną spadku kursu akcji były prawdopodobnie dwa negatywne raporty analityczne, przygotowane przez Merrill Lynch & Co oraz Morgan Stanley Dean Witter & Co., które pojawiły się właśnie we wtorek.

W pierwszym z nich tak oto opisano pozycje Yahoo! - " [portal] stoi obecnie przed najtrudniejszym wyzwaniem w swoim krótkim życiu: pierwszą surową zimą". Dalej analitycy z Merrill Lynch & Co wyjaśniają, że pozytywne wyniki finansowe portalu w pierwszym kwartale przyszłego roku są niepewne, bowiem rynek reklamy online na razie nie odnotowuje jeszcze dwucyfrowego wzrostu.

***

Yahoo! trzyma fason

Nowa prawda o nowej gospodarce

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200