Warszawskie centrum danych OVH wprowadziło do oferty usługi prywatnej chmury

W ofercie polskiego centrum danych hostingowej firmy OVH pojawiła się usługa prywatnej chmury nosząca nazwę OVH Private Cloud SDDC (Software-Defined Data Center). Chmura prywatna jest kolejną po chmurze publicznej usługą cloud uruchomioną przez tę firmę w Warszawie.

Oferowane przez chmurę usługi bazują na technologii SDDC co oznacza to iż korzystający z nich użytkownik nie musi się zajmować warstwą sprzętową, która pozostaje w sferze abstrakcji. Wirtualizacja całej chmurowej infrastruktury jest realizowana za pomocą technologii VMware i jest w pełni zarządzana przez OVH, co pozwala tworzyć wirtualne maszyny z poziomu interfejsu vSphere.

Zaletą korzystania z modelu SDDC jest eliminacja silosów, a także ułatwienie firmom wdrażania wirtualizacji oraz infrastruktur, w ramach których wszystkie zasoby są odseparowane i centralnie organizowane.

Zobacz również:

  • Sektor energetyczny zwiększy wydatki na chmurę
  • Chmura prywatna – opcja warta rozważenia

Nowe pakiety Software-Defined Data Center 2018 składają się z 4 wariantów podstawowych. Zaprojektowano je z uwzględnieniem różnych potrzeb klientów korzystających z technologii wirtualizacyjnych VMware, procesorów Intel nowej generacji oraz NVMe storage z VSAN All Flash, dostępnych jako opcja. Wszystko oparte o licencję Enterprise Plus.

Z oferty OVH można wybrać pakiet początkowy, aby - w miarę rozwoju platformy - dodawać lub odejmować hosty i zasoby dyskowe. Pakiety są wyposażone w minimum 2 hosty gwarantujące wysoką dostępność HA (ang. High Availability), procesory Intela oraz do 512 GB pamięci na Host.

Chmura prywatna OVH może być uruchomiona w 30 minut bezpośrednio przez stronę WWW. Obecna oferta zostanie w przyszłości uzupełniona o model Customs Hosts, wykorzystujący procesory Intel Xeon Gold oraz o zasoby pamięci masowej o wielkości do 1TB na host.

Źródło: dfusion

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200