Warner w dwóch formatach

Koncern filmowy Warner Bros. Entertainment oficjalnie poinformował, że zamierza w przyszłości wydawać filmy na płytach Blu-ray. Jednocześnie przedstawiciele firmy zastrzegli, iż nie zamierzają rezygnować z przedstawionych już kilka miesięcy temu planów wydawania filmów na krążkach HD DVD.

Warner jest już drugim koncernem, który chce wydawać filmy zarówno na nośnikach Blu-ray, jak i HD DVD (wcześniej zadeklarowała to firma Paramount Home Entertainmen - pisaliśmy o tym w tekście "Paramount - okrakiem na barykadzie"). Nieoficjalne informacje o "dwuformatowych" planach Warnera krążyły już zresztą od kilkunastu dni - na początku października pisał o tym magazyn BusinessWeek.

Oficjalne oświadczenie Warnera w tej sprawie jest dość zdawkowe - przedstawiciele koncernu zapowiedzieli jedynie, że będą wydawali filmy w obu nowych formatach i że zamierzają zaangażować się w działalność stowarzyszenia BDA (Blu-ray Disc Association), promującego standard Blu-ray.

Warto przypomnieć, że wczoraj opublikowany został raport firmy analitycznej Forrester, z którego wynika, że format Blu-ray ma zdecydowanie większe szanse na wygranie trwającej od kilkunastu miesięcy "wojny formatów". Więcej informacji na ten temat można znaleźć w tekście "Forrester: Blu-ray wygra, ale to potrwa".

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200