Warmińsko-mazurskie szuka partnera do budowy sieci szerokopasmowej

W ramach projektu "Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej - województwo warmińsko-mazurskie", województwo warmińsko-mazurskie szuka partnera do realizacji, utrzymania i zarządzania siecią szerokopasmową, świadczenia usług z jej wykorzystaniem oraz usług szkoleniowych. Wartość zamówienia szacowana jest między 366 a 466 mln zł.

Przedmiotem umowy o partnerstwie publiczno-prywatnym będzie powierzenie wybranemu partnerowi prywatnemu funkcji Operatora Infrastruktury Sieci Szerokopasmowej Polski Wschodniej w województwie warmińsko-mazurskim. Do obowiązków operatora będzie należało m.in. przeprowadzenie działań informacyjno-szkoleniowych, zaprojektowanie i budowa sieci, a także dostarczanie sieci i zapewnienie dostępu telekomunikacyjnego przedsiębiorcom telekomunikacyjnym w sposób otwarty i przejrzysty, w szczególności poprzez świadczenie usług hurtowych.

Warmińsko-mazurskie, jako pierwsze z pięciu województw realizujących projekt Sieci Szerokopasmowej Polski Wschodniej, ogłosiło przetarg, którego przedmiotem będzie m.in. fizyczne wykonanie sieci. Dzięki realizacji projektu prawie wszyscy mieszkańcy, przedsiębiorcy i instytucje publicznej znajdą się w zasięgu sieci szerokopasmowej. Województwo szacuje, iż na realizację sieci Operator Infrastruktury będzie miał 2,5 roku.

Zobacz również:

"W najbliższym czasie można spodziewać się kolejnych przetargów w Polsce Wschodniej. W pierwszej kolejności powinny wystartować postępowania w województwach podlaskim, lubelskim i świętokrzyskim, które odmiennie niż warmińsko-mazurskie w pierwszym przetargu wyłonią podmiot, który zaprojektuje i wybuduje sieć, a w kolejnym - operatora istniejącej już infrastruktury" - czytamy na stronach Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.


TOP 200