Wadliwe baterie w notebookach Della

Choć Dell poinformował o wybrakowanych ogniwach, to niebezpieczne, samozapalające się baterie Sanyo mogą być także zainstalowane w innych komputerach.

Dell Computer wymieni baterie w 27 tys. swoich notebooków. Przyczyną tej decyzji jest wada, w wyniku której baterie mogą spowodować spięcie, przegrzewać się, a nawet ulec samozapaleniu. Wybrakowane baterie, produkcji Sanyo, zostały zainstalowane w komputerach z serii Latitude i Inspiron, wprowadzonych na rynek w czerwcu br.

Spięcie w bateriach może wystąpić nawet wtedy gdy nie są one używane - ostrzega Dell. Przedstawiciele firmy ujawnili, iż wiedzą już o jednym przypadku zapalenia się takich ogniw. "Kwestia dotyczy wyłącznie baterii, a nie komputera" - zapewniają przedstawiciele producenta.

Choć Dell poinformował o bateriach, to problem może także dotyczyć innych producentów. Rzecznik firmy stwierdził bowiem, że "nie jest jedynym producentem wykorzystującym ten typ baterii".

Wadliwe baterie trafiły na rynek wraz z komputerami przenośnymi, które zostały sprzedane na rynku amerykańskim w okresie od 22 czerwca do 15 września oraz w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) w okresie od 22 czerwca do 4 października.

Wszyscy klienci, którzy zakupili w tym czasie notebooki Della, zostaną poinformowani listownie o zagrożeniu oraz o numerach seryjnych i kodach wadliwych baterii. Na podstawie tych danych będą mogli sprawdzić, czy ich komputer został wyposażony w wadliwy element zasilający. Można tego dokonać również za pośrednictwem strony WWW producenta, gdzie dokładnie opisano usterki i sposób rozwiązania problemu. Przedstawiciele Della poinformowali, iż każdy użytkownik, który zgłosi posiadanie uszkodzonej baterii, w zamian otrzyma dwie nowe.

Szczegółowe informacje znajdują się na stroniehttp://support.dell.com/battery/

***

Błąd w układach pamięci może dotyczyć nawet 400 tys. notebooków Della

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200