WP.pl ogłasza upadłość

Sąd w Gdańsku wydał postanowienie o ogłoszeniu upadłości jednego z najstarszych polskich portali - Wirtualna Polska.

Sąd w Gdańsku wydał postanowienie o ogłoszeniu upadłości jednego z najstarszych polskich portali - Wirtualna Polska.

Powodem jest niewypłacalność WP. Proces obejmie likwidację majątku serwisu, którym zarządza teraz syndyk. Jak zapewniają przedstawiciele WP, portal nie zniknie z sieci. "Będziemy nadal świadczyć usługi" - przekonują.

Syndyk zaznaczył, że celem jego działania jest w pierwszej kolejności utrzymanie firmy, co pozwoliłoby na sprzedaż portalu w całości inwestorowi lub - w przypadku zawarcia układu z wierzycielami - kontynuację funkcjonowania spółki. Jak podkreślają przedstawiciele Wirtualnej Polski, portal generuje coraz większe przychody, a więc jego wartość jako całości jest większa niż poszczególnych składników majątkowych.

Przypomnijmy, w pierwszych dniach marca br. Marek Borzestowski, prezes Wirtualnej Polski, złożył do sądu w Gdańsku wniosek o ogłoszenie upadłości spółki. Przyczyną była jej niewypłacalność. W wyniku toczącego się od miesięcy konfliktu pomiędzy TP Internet (ma ok. 80% akcji WP) a mniejszościowymi akcjonariuszami nie doszło bowiem do podwyższenia kapitału spółki. Mniejszościowi akcjonariusze żądają od TP Internet odkupienia swoich akcji (ok. 20%) za sumę 56 mln USD. Na co nie chce zgodzić się TP.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200