WLAN przy kawie

Warszawska spółka Spotnet zapowiada znaczącą rozbudowę liczby swoich hotspotów. Operator bezprzewodowego dostępu internetu nawiązał współpracę z siecią Daily Cafe. Na razie z usług WLAN można korzystać w kawiarniach tej sieci w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu. Docelowo ma być to czternaście miast Polski.

Firma Spotnet powstała w 2003 r. i koncentruje się na budowie punktów bezprzewodowego dostępu do internetu działających w technologii WiFi. Spotnet chce skutecznie konkurować z największymi operatorami. W lutym br. firma zapowiedziała ambtne plany rozwoju. Dotychczas spółka uruchomiła ok. 10 punktów WLAN w hotelach, restauracjach i kawiarniach. Do końca roku chce zwiększyć ich ilość do kilkudziesięciu.

Daily Cafe reklamuje się jako doskonałe miejsce do "spotkań ludzi interesu". Głównie na takich odbiorców nastawione jest przedsięwzięcie. Do 2007 r. w całej Polsce działać ma blisko 30 kawiarni Daily Cafe.

Zobacz również:

  • Rządy coraz częściej blokują swoim obywatelom dostęp do internetu

Spotnet nie ma jednego partnera dostarczającego infrastrukturę. Punkty w których firma instaluje stacje WLAN często mają już doprowadzone łącze internetowe. Operator najczęściej korzysta z urządzeń marki Linksys obsługujących standard 802.11b. Do autoryzacji użytkowników Spotnet wykorzystuje platformę firmy Alvarion.

Aby korzystać z dostępu do internetu w sieciach Daily Cafe należy wykupić aktywacyjną kartę-zdrapkę. Jej koszt to 5 zł za 30 min lub 8 zl za jedną godzinę.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200