WIP300 Wireless-G IP Phone

Linksys (oddział Cisco) dołączył do producentów sprzętu VoWLAN (Voice over WLAN), wprowadzając do swojej oferty produkt o nazwie WIP300 Wireless-G IP Phone.

WIP300 Wireless-G IP Phone
Jest to bezprzewodowy telefon oparty na technologii VoIP, współpracujący z bezprzewodowymi sieciami Wireless-G mającymi łączność z Internetem.

WIP300 Wireless-G IP Phone wykorzystuje pasmo częstotliwości 2,4 GHz, wspiera standard 802.11g i najnowszy protokół VoIP o nazwie SIP.

Telefon jest wyposażony w kolorowy wyświetlacz (o przekątnej 1,8 cala) i pracujący intuicyjnie interfejs, który oferuje bardzo przydatną opcję SES (Secure Easy Setup). Opcja pozwala szybko konfigurować bezprzewodowe otoczenie, łącząc automatycznie telefon z routerem Linksys Wireless-G. Użytkownik musi tylko nacisnąć przycisk SES na obu urządzeniach, a bezpieczne połączenie (wykorzystujące szyfrowanie WPA i SSID) zostanie od razu skonfigurowane.

Telefon ma zasięg 75 metrów (wewnątrz budynków) oraz 200 metrów (na otwartej przestrzeni. Urządzenie jest wyposażone w port USB (który służy do doładowywania baterii) oraz w gniazdo na podłączenie słuchawek.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200