WD zapowiada zewnętrzne twarde dyski o pojemności do 3TB

Firma Western Digital zaprezentowała trzy nowe linie zewnętrznych twardych dysków. Mają sporą pojemność i komunikują się z komputerem za pomocą USB 3.0. Najtańsze napędy z nowej serii kosztować mają prawie 100 dolarów, najdroższe - niemal 250.

WD proponuje twarde dyski z linii My Book Essential, My Passport Essential i My Passport Essential SE. W sklepach znajdziemy kilka wersji tych urządzeń różniących się między innymi pojemnością czy rozmiarem. Wszystkie komunikują się jednak z komputerami za pomocą USB 3.0. Maksymalna prędkość przesyłu danych to według przedstawicieli Western Digital 150MB/s (zachowując oczywiście kompatybilność z USB 2.0).

My Book Essential to dyski o pojemnościach od 1 do 3TB. My Passport Essential SE - 750GB i 1TB. Można je kupić w obudowach o różnych kolorach - srebrnym, czarnym, metalicznym niebieskim i metalicznym czerwonym. My Passport Essential to najmniejsza z nowości WD. Dysk o pojemności 500GB można nabyć w następujących kolorach: real red, pacific blue, arctic white, midnight black, cool silver.

Zobacz również:

  • WD prezentuje nowe dysku SSD SN580 NVMe Gen4 SSD
  • Brak miejsca na dysku? Najlepsze metody na zwiększenie pamięci

Dyski trafiły już do sprzedaży w USA. Ceny dysków ustalono na poziomie 99,99 dolarów (My Passport Essential), od 129,99 do 169,99 dolarów (My Passport Essential SE) i od 129,99 do 249,99 dolarów za My Book Essential.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200