WD kupuje dział dysków twardych firmy Hitachi

Western Digital poinformował, że przejmuje za kwotę 4,3 mld USD Hitachi GST (Hitachi Global Storage Technologies), dział Hitachi Ltd. zajmujący się produkcją dysków twardych.

Jak podaje firma analityczna iSuppli, Western Digital jest obecnie największym producentem dysków twardych, mającym 31% udziału w tym rynku. Drugie miejsce zajmuje Seagate (29%), a trzecie Hitachi GST (18%). Po przejęciu Hitachi GST, WD stanie się niekwestionowanym liderem, opanowując blisko połowę rynku dysków twardych.

Analitycy zwracają uwagę na fakt, że po przejęciu Hitachi GST, firma WD (specjalizująca się w dyskach dla użytkowników indywidualnych), będzie również w stanie konkurować z dostawcami dysków twardych klasy enterprise, instalowanych w centrach danych.

Zobacz również:

  • WD prezentuje nowe dysku SSD SN580 NVMe Gen4 SSD

Operacja przejęcia Hitachi GST przez WD ma zostać zakończona pod koniec III kwartału br. Część kwoty (3,5 mld) zostanie zapłacona w gotówce, a reszta w postaci transferu 25 mln akcji giełdowych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200