W3C zatwierdziło specyfikację DOM Level 2

Jest to kolejna wersja niezależnego od platformy, obiektowego interfejsu, pozwalającego programowi lub skryptowi na odwoływanie się do poszczególnych elementów dokumentu XML.

Organizacja World Wide Web Consortium (W3C) zatwierdziła Document Object Model Level 2 (DOM Level 2), specyfikację interfejsu obiektowego do prezentacji poszczególnych elementów dokumentów XML.

Interfejs DOM pozwala na tworzenie oprogramowania lub skryptów przetwarzających wybrane elementy dokumentu XML, działających na dowolnej platformie. Dzięki temu możliwe jest tworzenie modułów mogących pracować z aplikacjami napisanymi w różnych językach, generujących dynamiczną zawartość stron WWW.

Zdaniem przedstawicieli W3C wraz z coraz powszechniejszym wykorzystywaniem technologii XML do prezentacji różnych treści na stronach WWW coraz częstsze będzie także wykorzystanie DOM Level 2 do tworzenia dynamicznych stron. Wśród firm stosujących obecnie technologię DOM w swoich produktach XML są m.in. IBM, Microsoft i Oracle. Wśród firm wspierających rozwój standardu znalazły się natomiast: Intel, Macromedia, Netscape Communications, Software AG i Sun Microsystems.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200