W tym roku 60% amerykańskich gospodarstw domowych będzie podłączonych do Internetu

Liczba amerykańskich gospodarstw domowych podłączonych do Internetu zwiększy się w tym roku i osiągnie wskaźnik 60% - wynika z badania przeprowadzonego przez amerykańską firmę Cahners InStat Group. ...

Liczba amerykańskich gospodarstw domowych podłączonych do Internetu zwiększy się w tym roku i osiągnie wskaźnik 60% - wynika z badania przeprowadzonego przez amerykańską firmę Cahners InStat Group.

Do końca br. zmniejszy się również dotychczasowa przewaga mężczyzn wśród dokonujących zakupów przez Internet - 49,1% konsumentów korzystających z handlu elektronicznego będą stanowiły kobiety. Z Internetu nadal jednak będą częściej korzystały osoby z wykształceniem wyższym niż średnie wśród amerykańskiej populacji.

Badanie wykazuje, że w przypadku pozostałych 40% gospodarstw domowych głównym powodem "opierania się zaletom WWW" jest brak potrzeby uzyskania dostępu do Internetu i wybranie klasycznych sklepów jako jedynego sposobu dokonywania zakupów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200