W stronę bazaru

Katowickie Międzynarodowe Targi Oprogramowania Softarg 2000 zgromadziły niewielką liczbę wystawców i odwiedzających.

Katowickie Międzynarodowe Targi Oprogramowania Softarg 2000 zgromadziły niewielką liczbę wystawców i odwiedzających.

XIV edycja Międzynarodowych Targów Oprogramowania Sof-targ 2000, które odbyły się w ubiegłym tygodniu w Katowicach, zgromadziła około 80 wystawców, głównie polskich. Ekspozycja zmieściła się w 2 pawilonach, niewielu też było odwiedzających.

W większym, odnowionym pawilonie nr 1 skupili się producenci oprogramowania. Na targach pojawiły się oferty oprogramowania wspomagającego działalność małej i średniej firmy. W szczególności na uwagę zasłużył zaawansowany pakiet do obsługi produkcji seryjnej i jednostkowej Manager autorstwa Zakładu Usług Informatycznych Rekord z Bielska-Białej. System jest zintegrowany z oprogramowaniem finansowym, magazynowym, obsługi sprzedaży i kad- rowo-płacowym. Wykonany w Delphi i wykorzystujący darmową bazę danych Interbase 6 jest dostępny na platformę Windows NT, a wkrótce także na Linuxa. Firma Madar z Zabrza zaprezentowała natomiast system przeznaczony do produkcji wielostopniowej, ze szczególnym uwzględnieniem magazynów półproduktów.

Drugą reprezentowaną dziedziną rozwiązań były systemy obiegu dokumentów. Madar przedstawiła program Sekretariat, który można zintegrować z pakietem Microsoft Office i oprogramowaniem faksowym. Katowicki Login, znany dotychczas bardziej z produkcji komputerów i sprzętu, zademonstrował systemy bazujące na Lotus Notes/Domino 5. Warszawska firma Inchrosoft zaprezentowała częściowo zlokalizowane rozwiązania na platformie Lotusa niemieckiej firmy Teamwork. W marcu br. firma ta wykupiła udziały w Inchrosoft (poprzednio Inchro). Rozwiązania związane z obiegiem dokumentów powiązane z systemami ICR/OCR przedstawiła firma ASC.

Ciekawostką targów były aplikacje do tworzenia systemów wspomagania decyzji oparte na sieciach neuronowych. Prezentowała je na swoim stoisku katowicka firma AITech. Oprócz gotowych pakietów, firma oferuje także narzędzia własnego autorstwa do tworzenia systemów niestandardowych.


TOP 200