W skrócie

Toshiba wymienia 340 tys. wadliwych baterii w notebookach... Triple Play w Telekomunikacji Polskiej... Polski kalendarz od Google...

***

Serialu o wadliwych bateriach ciąg dalszy. Tym razem to Toshiba zdecydowała się wymienić 340 tys. niesprawnych baterii zastosowanych w jej komputerach przenośnych. W sumie chodzi o kilkanaście różnych modeli notebooków (11 sprzedawanych w Japonii, 5 w USA oraz 12 z Europy) włączając linie Tecra A7, Satellite A100, Satellite M50 i Satellite Pro M70.

Akcja wymiany baterii ma związek z ich nieprawidłowym działaniem, zwłaszcza możliwością potencjalnego nagłego wyładowania i utraty przez użytkownika niezapisanych dokumentów. Jak podkreślają przedstawiciele Toshiby, w żadnym wypadku nie chodzi o zagrożenie stopieniem lub samozapłonem baterii, tak jak to miało miejsce np. w przypadku akumulatorów w laptopach Della. Niemniej zła passa Sony trwa, bo Toshiba wymienia akumulatory właśnie tej firmy.

Potencjalny problem dotyczy baterii zastosowanych w notebookach wyprodukowanych w okresie marzec - maj 2006 r. Na specjalnej witrynie Toshiba szerzej opisuje problem. Producent udostępnił w internecie narzędzie pomocne w identyfikacji wadliwych akumulatorów. Informacji dotyczących procesu wymiany baterii udzielają centra serwisowe Toshiby.

Czytaj także:

Dell wymieni 4,1 mln baterii

***

"Klienci Telekomunikacji Polskiej mogą już zamawiać nową multimedialną usługę multipakiet tp, łączącą telewizję, Internet i usługi telefoniczne. Elementem multipakietu tp będzie także usługa wideo na życzenie. Z multipakietu będą mogli od 16 października 2006 korzystać klienci z Warszawy, Poznania, Krakowa, Gdańska, Wrocławia i Katowic.

Multipakiet tp to połączenie trzech usług działających w oparciu o livebox tp: telewizja cyfrowa (na razie 20 kanałów), dostęp do internetu (w wariancie 512 kb/s lub 1024 kb/s) oraz telefonia VoIP.

23 września Telekomunikacja Polska wprowadza usługę wideo na życzenie. Będzie ona integralną częścią videostrady tp oraz multipakietu tp. Za korzystanie z usługi nie będzie pobierany dodatkowy abonament. Opłata za obejrzenie wybranego programu będzie ściągana ze specjalnego konta, które będzie można doładować za pomocą karty - zdrapki, lub dzwoniąc na numer 0 300 900 100. W ofercie wirtualnej wypożyczalni oprócz filmów (w cenach od 1 PLN do 12 PLN) znajdą się także programy sportowe, muzyczne i programy dla dzieci. Wybrany przez klienta program będzie dostępny przez 24 godziny" - poinformowała TP.

Pod koniec roku, wedle deklaracji operatora, w ramach multipakietu będzie dostępna także oferta Cyfry+.

***

Zgodnie z zapowiedziami Google wprowadza kolejne zlokalizowane produkty. Od 19 września firma udostępniła usługę Kalendarz Google w polskiej wersji językowej. Umożliwia ona korzystanie z internetowego kalendarza i współdzielenie informacji przez sieć. Kalendarz dostępny jest bezpłatnie dla zarejestrowanych użytkowników Google.

http://www.google.com/calendar

***

W wrzesniu rozpoczęła się pierwsza runda VIII edycji konkursu Księgowy Roku. Jednego z najbardziej prestiżowych wydarzeń w środowisku osób zawodowo zajmujących się rachunkowością i finansami. Jego organizatorami są: Sage Symfonia, Stowarzyszenie Księgowych w Polsce oraz Grupa Wydawnicza INFOR.

Więcej informacji:

http://www.ksiegowyroku.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200