W skrócie

Większe przychody CA, EMC i Sybase... Avaya: nowy dyrektor kanału sprzedaży dla małych i średnich... Oracle spodziewa się 28% wzrostu obrotów w 2006 r. finansowym... Computer Associates rozpoczyna nowy cykl szkoleń dla partnerów... Home.pl miał blisko 10 mln zł przychodu...

***

CA wychodzi na prostą. Wpłynęły na to ostatnie akwizycje. Swój III kw. obrachunkowy koncern zamknął z 9% wzrostem przychodu do 911 mln USD. Jednocześnie zysk netto firmy wyniósł 36 mln USD i był dwukrotnie wyższy niż w tym samym okresie rok wcześniej. W ostatnim CA wydała 430 mln USD na przejęcie firmy Netegrity (rozwiązania do zarządzania tożsamością) oraz 39 mln USD na zakup Pest Patrol - specjalisty od systemów antyspyware.

***

home.pl, czołowy polski dostawca usług hostingowych, osiągnął w 2004r. najlepsze wyniki finansowe w swojej historii. Sprzedaż usług firmy w ubiegłym roku wzrosła o 48 proc. i wyniosła 9,85 mln zł. Spółka wykazała w tym czasie zysk brutto w wysokości 3,20 mln zł, co stanowi 13% wzrost wobec 2003 r. home.pl świadczy usługi dla blisko 70 tys. klientów. Utrzymuje ponad 11 tys. serwerów wirtualnych i 120 tys. kont poczty elektronicznej. W 2005 roku firma spodziewa się dalszego 30 - 35% wzrostu przychodów. W II kw. br. spółka zamierza poszerzyć ofertę o sprzedaż usług kolokacji we własnym centrum danych.

***

EMC w czwartym kwartale zarobiło 321 mln USD - o 46 proc. więcej niż rok temu, przy przychodach na poziomie 2,36 mld USD (wzrost o 27 proc.). W całym roku zysk netto sięgnął 871 mln USD (wzrost o 76 proc.) przy przychodach większych o 32 proc. sięgających 32 proc. Spółka przewiduje, że w 2004 r. wydatki na systemy pamięci masowej wzrosły o 7-8 proc. Na kolejny kwartał EMC prognozuje przychody na poziomie 2,23-2,25 mld USD.

***

Oracle przekonuje klientów oraz akcjonariuszy o słuszności decyzji przejęcia Peoplesoft. W swoim 2005 roku obrachunkowym firma spodziewa się 24% wzrostu zysku na akcje, natomiast kolejny rok ma przynieść już wzrost na poziomie 28%.

***

Michał Jeżewski został mianowany dyrektorem handlowym produktów dla małych i średnich przedsiębiorstw na rynek Europy Środkowo-Wschodniej w firmie Avaya. Będzie odpowiedzialny za produkty z rodziny Avaya IP Office oraz za tworzenie sieci partnerów biznesowych. Wcześniej Michał Jeżewski był m.in. dyrektorem generalnym Anixter Poland.

***

CA oferuje swoim partnerom handlowym cykl szkoleń poświęconych zagadnieniom technicznym, biznesowym oraz strategicznym. Warsztaty odbywają się cyklicznie w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Poznaniu, Wrocławiu oraz Gdańsku i będą trwać do 9 marca br.

Więcej informacji:http://www.ca.com/offices/poland/local/partnertraining.htm

Sybase w zakończonym IV kw. 2004 r. odnotował 4% wzrost sprzedaży do poziomu 218,6 mln USD (210,7 mln USD rok wcześniej). Jednocześnie zysk netto firmy spadł o 36% do 24,1 mln USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200