W skrócie

IDC o elektronice dla rynku pamięci masowych... W Europie rośną nakłady na rozwiązania bezpieczeństwa... IBM przejmie kandadyjską spółkę SystemCorp. oferującą korporacyjne systemy do zarządzania projektami.

Jak podaje IDC, rynek półprzewodników wykorzystywanych w systemach pamięci masowych przekroczy w 2005 r. poziom 1 mld USD. Oznacz to wzrost o 18,5 proc. wobec tegorocznego poziomu 857 mln USD. W okresie 2003-2008 średnioroczny wskaźnik wzrostu wyniesie 11 proc. Za cztery lata rynek osiągnie 1,2 mld USD.

***

Według Gartnera, rynek rozwiązań bezpieczeństwa w Europie Zachodniej wzrośnie w 2007 r. do 1,4 mld USD. W 2002 r. jego wartość wynosiła 548 mln USD. Gartner szacuje, że średnioroczny wskaźnik wzrostu wyniesie ponad 20 proc.

***

IBM kupuje kandadyjską spółkę SystemCorp. Szczegóły finansowe nie zostały ujawnione. Przejęta firma specjalizuje się w oprogramowaniu klasy Enterprise Project-portfolio Management (EPM). IBM zamierza zintegrować produkty firmy z linią Rational.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200