W skrócie

ComputerLand z Pylonem... Komisja Europejska powraca do sprawy Oracle-PeopleSoft... Rośnie zysk Fujitsu Siemens... PeopleSoft i Siebel w lepszych humorach...

***

ComputerLand wdrożył Sybase Pylon Anywhere - mobilną aplikację pozwalającą m.in. na zdalną akceptację dokumentów oraz wysyłanie i odbieranie poczty elektronicznej z systemu Lotus Notes za pomocą urządzeń przenośnych PDA.

***

Wiadomo już oficjalnie, że na początku listopada poznamy wynik śledztwa Komisji Europejskiej w sprawie konsekwencji rynkowych megafuzji Oracle-PeopleSoft. Komisja powróciła do rozpatrywania kwestii gdyż otrzymała od Oracle żądane informacje. Przypomnijmy, w kwietniu komisja zawiesiła dochodzenie. Wyrok komisji został zaplanowany na 9 listopada, możliwe jednak, że jak opisywaliśmy wcześniej Mario Monti, przewodniczący KE, zechce wydać werdykt zanim ustąpi. W związku z tym prawdopodobny wcześniejszy termin to 26 października.

***

Fujitsu Siemens Computers w pierwszej połowie roku rozliczeniowego 2005 odnotował skok zysku przed opodatkowaniem o 60 proc. do 18 mln euro (11 mln rok wcześnie). Przychody wzrosły o 15 proc. w stosunku rocznym do 2,6 mld euro. Na drugą połowę roku obrachunkowego 2005, który kończy się w marcu przyszłego roku firma przewiduje wzrost sprzedaży o 5 proc. Pomimo pozytywnych wyników zarząd producenta wciąż podkreśla wysoką konkurencyjność na rynku komputerów PC. FSC zajmuje trzecią pozycję w Europie - podaje IDC.

***

PeopleSoft i Siebel trzy miesiące temu narzekały na wyniki. Teraz mają powody do zadowolenia. Sprzedaż spółek odbiła się od niskiego poziomu w II kw. i przekroczyła prognozy. PeopleSoft oczekuje, że łączne przychody z licencji zamkną się w przedziale od 155 do 165 mln USD, natomiast przychody ogółem wyniosą od 680 do 695 mln USD. Siebel natomiast spodziewa się 315-137 mln USD przychodu. Z samych licencji spółka uzyska 104-105 mln USD, wobec 95 mln USD w II kw.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200