W skrócie

DGA nie wyklucza podniesienia prognozy. COMP i ATM mają zgodę na wejście na giełdę. Novell szykuje nowego Linuksa. Projekt LiMux wstrzymany, ale tylko na kilka tygodni. Spadła sprzedaż multiplekserów DSLAM. Symantec: jednak niższe przychody.

***

Przychody DGA Doradztwo Gospodarcze w II kw. wyniosły 10,33 mln zł, zaś zysk netto 1,1 mln zł. Po sześciu miesiącach zysk spółki wynosi 2,6 mln zł. Prognoza zysku za cały rok zakłada 3,4 mln zł, jednak zarząd spółki nie wyklucza korekty w górę w połowie września.

***

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd dopuściła we wtorek do obrotu publicznego akcje spółek COMP oraz ATM.

***

Portal wiedzy http://www.itil.pl jest adresowany do osób kierujących organizacjami oferującymi usługi informatyczne i na co dzień związanych z zarządzaniem obszarami operacyjnymi w IT. Celem portalu jest propagowanie standardów i najlepszych praktyk z zakresu dostarczania i wspierania usług IT, takich jak ITIL, standardy HDI, BS 15000.

***

Arcus dostarczy Krajowej Agencji Poszanowania Energii platformę obiegu dokumentów papierowych - m.in. drukarki Kyocera, kopertownice, frankownice i otwieraczki do listów firmy Pitney Bowes, oraz niszczarki Triumph Adler. Na mocy sierpniowej umowy z PZU spółka dostarczy ubezpieczycielowi ponad 500 drukarek Kyocera. Wcześniejsze kontrakty Arcus zawarł m.in. z Agencją Rynku Rolnego, MSWiA i Górnośląską Spółką Gazownictwa.

***

Novell zapowiada nową wersję korporacyjnego środowiska desktopowego, będącą kombinacją, przejętych niedawno wraz z Ximianem i SuSE, linuksowych systemów operacyjnych. Premiera jest planowana jesienią br. Ponadto Novell będzie dostarczał serwer aplikacji JBoss w pakiecie z systemem SUSE LINUX Enterprise Server oraz rozwiązaniem Novell exteNd.

***

W ubiegłym tygodniu projekt LiMux stanął pod znakiem zapytania, w związku ze spodziewanym wejściem w życie dyrektywy dotyczącej patentowania nowych rozwiązań i egzekwowania wcześniejszych patentów na rozwiązania informatyczne. Obecnie, rada miejska Monachium postanowiła przez 2-3 tygodnie przeanalizować ewentualne zagrożenia związane, z faktem, że, jak szacuje Foundation for Free Information Infrastructure, oprogramowanie wdrażane w urzędzie narusza ok. 50 wcześniej opatentowanych technologii.

***

Według Dell'Oro Group, w II kw. 2004 r. sprzedaż multiplekserów DSLAM spadła o 2 mln sztuk, wobec maksymalnego jak dotąd poziomu 14 mln sztuk w IV kw. 2003 r. To już drugi kwartał z kolei, kiedy spada sprzedaż, jednak Dell'Oro twierdzi, że to tymczasowe zjawisko, gdyż popyt na łączą DSL pozostanie na wysokim poziomie.

***

Symantec, w związku z wadliwym działaniem programu ksiegującego, obniżył o 20 mln USD przychody za I kw. 2005 r. obrachunkowego. Przypomnijmy, przychody producenta wyniosły 577 mln, zaś zysk 131 mln USD. Aktualne wartości to odpowiednio 557 oraz 117 mln USD. Żle skonfigurowany program księgował sprzedaż zagraniczną w dolarach amerykańskich.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200