W skrócie

Przewodniczący europejskiego Sądu Pierwszej Instancji w Luksemburgu wyznaczył na 27 lipca nieformalne spotkanie z przedstawicielami Microsoftu, który zwrócił się o zawieszenie sankcji, nałożonych przez Komisję Europejską. Obecni będą także przedstawiciele KE.

PeopleSoft obniżył prognozę zysków za II kw. 2004. Jak twierdzi zarząd spółki, słabsze wyniki są związane ze, złożoną rok temu przez Oracle, ofertą wrogiego przejęcia spółki. Prognozowane przychody sięgną od 655 mln do 665 mln USD, w tym sprzedaż licencji wyniesie od 129 do 133 mln USD. Oficjalne rezultaty będą znane 27 lipca.

***

O niższych od oczekiwanych wynikach informuje także Veritas Software. Spółka szacuje, że jej przychody wyniosły od 475 do 485 mln USD. Według wcześniejszej prognozy sprzedaż miała oscylować wokół poziomu 490-505 mln zł.

***

Microsoft zaciska pasa. Oszczędności rzędu jednego 1 mld USD - to plan koncernu w rozpoczętym 1 lipca 2005 roku rozliczeniowym. Steve Ballmer poszuka oszczędności w dodatkowych świadczeniach pracowników koncernu.

Ballmer w corocznym liście rozsyłanym do personelu spółki napisał także, że oszczędności powinien przynieść spółce lepiej zorganizowany marketing.

***

Zdaniem firmy badawczej Aberdeen, amerykańskie przedsiębiorstwa tracą rocznie 2 mln USD z powodu robaków i wirusów. 84 proc. z ankietowanych spółek doświadczyło w ciągu minionych trzech lat zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu w związku z internetowymi zagrożeniami.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200