W skrócie

Microsoft zamierza zwrócić się w piątek do Europejskiego Sądu Pierwszej Instancji z wnioskiem o odroczenie kary nałożonej na koncern przez Komisję Europejską.

***

AMD uruchamia centrum rozwojowo-badawcze w Tokyo, które będzie pracować nad procesorami dla komputerów przenośnych. W ciągu 18 miesięcy producent zatrudni od 15 do 20 specjalistów. Wybór Japonii jako lokalizacji nowego ośrodka inżynieryjnego podyktowany był m.in. wysoką sprzedażą notebooków na tamtejszym rynku. W ub.r. sprzedano ich 6,3 mln szt. wobec 6,2 mln szt. jednostek stacjonarnych. Według IDC do roku 2008 liczba sprzedanych notebooków i desktopów w Japonii wzrośnie odpowiednio do 7,7 mln szt. oraz 7,1 mln szt.

***

ATM przy współpracy z Oracle Polska przeprowadzi integrację systemów kontroli produkcji Honeywell POMS MES oraz Oracle E-Business Suite, wykorzystywanych przez spółkę Polpharma SA. ATM SA jest partnerem amerykańskiej firmy Honeywell od marca 1999 r.

***

W ofercie Fujitsu znajdą się wkrótce serwery pracujące pod kontrolą systemu Longhorn - donosi Nihon Keizai Shimbun. Szczegóły powinny pojawić się na początku przyszłego tygodnia, na kiedy producent zapowiedział konferencję prasową z udziałem przedstawicieli Microsoftu.

***

Czwarty kwartał 2004 r. obrachunkowego 3Com zamknął przychodami w wysokości 183 mln USD, co oznacza wzrost w ujęciu rocznym o 5 proc. Strata netto w podsumowanym okresie zmniejszyła się do 19 mln USD, w porównaniu do 38 mln rok wcześniej. W ciągu 12 miesięcy przychody spółki wyniosły 698,88 mln USD, zaś strata netto sięgnęła 349,26 mln USD.

***

AOL przejmie Advertising.com. Za powstałą sześć lat temu spółkę, działającą na rynku reklamy internetowej AOL zapłaci aż 435 mln USD.

***

Spółka Navipro partner Microsoft Business Solutions Polska zakończyła wdrożenie systemu Navision w Przedsiębiorstwie Spedycyjnym Trade Trans. Na rozwiązania MBS zdecydowały się ostatnio także LCS Logistics (system Axapta) i ZEPTER International Poland (Navision).

***

Poznańska spółka konsultingowa BCC uzyskała status Partnera Eksperta SAP w zakresie SAP NetWeaver. Ta integracyjno-aplikacyjna platforma pozwala łatwo łączyć systemy SAP ze środowiskiem zewnętrznym. Scala technologie XML oraz usługi WWW, zapewnia współpracę m.in. z ze środowiskami Microsoft.NET i J2EE.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200