W skrócie...

Sprzedaż netto #COMP Rzeszów# wyniosła w I kw. 2004 r. 17,6 mln zł.i była o 18 proc. wyższa od wyników osiągniętych w analogicznym okresie w roku ubiegłym. Zysk z działalności operacyjnej wyniósł natomiast 3,5 mln zł i wzrósł o 29 proc. w stosunku do roku 2003.

Optimus wprowadza dwa nowe modele serwerów. Nserver VE200 G4 wyposażony jest w procesor Intel Pentium 4, pamięć cache 1MB oraz chipset Intel E7210. Cena dla klienta końcowego wynosi 4199 zł netto w konfiguracji podstawowej. W ofercie firmy pojawił się także Nserver VE430 G1 - dwuprocesorowy serwer w obudowie RACK o wysokości 1U. Jego cena w konfiguracji podstawowej wynosi 8999 zł netto.

Parkiet: Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej z Wrocławia odnotowało w zeszłym roku ok. 900 tys. zł przychodów ze świadczenia usług szerokopasmowego dostępu do Internetu. MPEC Wrocław ma ok. 4000 klientów usług internetowych. W przyszłości spółka chce uruchomić usługi telekomunikacyjne oparte na technologii Voice Over IP.

Parkiet: Strata Telefonii Pilickiej w I kw. 2004 r. sięgnęła 0,57 mln USD. Przychody operatora

wyniosły 2,61 mln USD. Rok wcześniej strata spółki wyniosła 0,84 mln USD przy przychodach rzędu 2,35 mln USD.

TP ma ok. 35 tys. klientów na terenie byłych województw radomskiego, piotrkowskiego tarnobrzeskiego.

SAP, podczas corocznej konferencji SAPPHIRE, ogłosił partnerstwo z Microsoftem w zakresie usług sieciowych jako podstawy dla kolejnych generacji oprogramowania biznesowego. Dzięki tej współpracy możliwa będzie lepsza integracja rozwiązań SAP ze środowiskami Microsoft Office System. Natomiast partnerstwo z IBM zakłada współpracę w zakresie rozwiązań dla branży handlu detalicznego, w tym RFID.

HP kontynuuje zakupy. Tym razem do portfela producenta trafią dwie spółki - ManageOne oraz CEC Europe Service Management, specjalizujące się w zarządzaniu usługami IT. Cena nie została ujawniona. Wcześniej HP przejęło spółki Consera, Novadigm oraz Talking Blocks.

Deutsche Telekom w I kw. 2004 r. zanotował zysk w wysokości 169 mln euro. Przychody DT wzrosły o 2,7 proc. do 14 mld euro. Komórkowe ramię operatora - T-Mobile - zanotował 12-proc, wzrost przychodów do 5,9 mld euro. W I kw. oddział amerykański miał 1,2 mln nowych abonentów. Niedawno niemiecki operator podtrzymał chęć zakupu pozostałych udziałów w Polskiej Telefonii Cyfrowej.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200