W skrócie

Kłopoty z notowaniami Stary system, działający od 5 lat na Giełdzie Papierów Wartościowych, od kilku miesięcy nie może poradzić sobie ze wzrastającą liczbą uczestników i zleceń podczas notowań...

<B>Kłopoty z notowaniami</B>

Stary system, działający od 5 lat na Giełdzie Papierów Wartościowych, od kilku miesięcy nie może poradzić sobie ze wzrastającą liczbą uczestników i zleceń podczas notowań ciągłych. Opóźnienia w realizacji transakcji dochodzą do kilku lub kilkunastu minut. Przedstawiciele giełdy tłumaczą to faktem, że projektowany przed 5 laty system był przygotowany na obroty rzędu 300 mln zł dziennie, podczas gdy dzisiaj sięgają one 700 mln zł. Sytuację ma poprawić - uruchomiony w II kwartale br. - nowy system giełdowy.

<B>Dla administracji</B>

2Si utworzyła jednostkę organizacyjną, odpowiedzialną za sektor administracji samorządowej. Firma zamierza współpracować przy projektach dla administracji z Micomp, Novell i Rodan System.

<B>Kierunek - Europa</B>

Comp Rzeszów zamierza oferować swoje produkty bankom działającym w krajach Europy Środkowej i Wschodniej. Kierownictwo firmy prowadzi pierwsze rozmowy z przedstawicielami banków zagranicznych. Comp podpisał także nowe umowy na wdrożenie systemów bankowych ze Śląskim Bankiem Hipotecznym i Volkswagen Bank. W tym roku obroty firmy wyniosą 55 mln zł (40,5 mln zł w roku ubiegłym), a zysk netto - 5,5 mln zł (4,2 mln zł).

<B>Polskie sieci</B>

Działalność w Polsce rozpoczęła firma Fincom Poland, będąca częścią grupy Fincom International z siedzibą w Hradec Kralove. Fincom Poland jest wyłącznym przedstawicielem firm: Microcom, RampNetworks i Acotec.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200