W skrócie

Urząd Miasta Poznań podpisał z ComputerLand SA umowę ramową o wartości 3,5 mln zł dotyczącą wdrożenia Systemu Informacji Przestrzennej. W styczniu br. ComArch SA uruchomi por...

<B>Urząd Miasta Poznań</B> podpisał z <B>ComputerLand</B> SA umowę ramową o wartości 3,5 mln zł dotyczącą wdrożenia Systemu Informacji Przestrzennej.

W styczniu br. <B>ComArch</B> SA uruchomi portal <B>Interia.pl</B>, tworzony wspólnie z radiem <B>RMF FM</B>; firma zamierza jeszcze w tym roku wykorzystać do dystrybucji informacji technologię WAP (Wireless Application Protocol).

Obroty <B>ComArch</B> SA wyniosą w 2000 r. 170 mln zł (115 mln zł rok wcześniej), a zysk netto 20,5 mln zł (13,8 mln zł).

Obroty <B>Oracle Polska</B> w 1999 r. wyniosły 138 mln zł (64,2 mln zł rok wcześniej).

<B>NetLand</B> zawarł umowę partnerską z firmą <B>Columbus</B> w zakresie sprzedaży i wdrażania systemu Concorde XAL.

<B>STGroup</B> SA zawarł z <B>Fujitsu Siemens Computers</B> umowę dotyczącą dystrybucji na terenie Polski komputerów PC, serwerów intelowskich i notebooków.

<B>tp.internet</B> podwyższyła kapitał akcyjny do 15 mln zł.

<B>Zakład Ubezpieczeń Społecznych</B> podpisał z <B>Apexim</B> SA umowę o wartości 10,5 mln zł na dostawę 2 tys. drukarek laserowych.

<B>PTK Centertel</B> zawarł z <B>ComArch</B> SA umowę o wartości 2,2, mln zł na sprzedaż i wdrożenie systemu "server based computing".

<B>Polska Telefonia Cyfrowa</B> (Era GSM) podpisała z <B>ComArch</B> SA umowę o wartości 1,4 mln zł na stworzenie i serwis ogólnopolskiego systemu zbierania danych z central sieci GSM.

<B>Elektrim TV-Tel</B> - spółka zależna w 100% od Elektrim SA - podwyższył kapitał akcyjny z 5,8 mln zł do 15,8 mln zł.

<B>ComArch</B> SA nabył za 200 tys. USD (830 tys. zł) od <B>Progress Technology and Holdings International BV</B> 40% pakiet akcji <B>ComArch Telecom</B>. Tym samym firma jest posiadaczem prawie 100% akcji ComArch Telecom.

<B>Connect Distribution</B> została autoryzowanym dystrybutorem na Polskę firmy <B>Apex Software</B>, producenta komponentów i narzędzi programistycznych.

Obroty <B>Connect Distribution</B> w 1999 r. wyniosły 2,4 mln zł (1,3 mln zł rok wcześniej).

<B>Hewlett-Packard Polska</B> i <B>Europejski Fundusz Leasingowy</B> podpisały umowę generalną o współpracy w zakresie sprzedaży w systemie leasingowym EFL produktów HP.

<B>Telekomunikacja Polska</B> SA zwiększy 1 lutego br. przepustowość łącza internetowego do USA z 45 do 155 Mb/s.

Warszawski <B>Medicomp</B> zmienił nazwę na <B>MCX</B>. Zdaniem przedstawicieli firmy, jest to związane ze zmianą profilu działania z dostawcy systemów teleinformatycznych na integratora systemów.

<B>Acer Group</B> i <B>Computer Associates</B> utworzyły firmę typu ASP.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200