W skrócie

Telekomunikacja Polska SA otrzymała od Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EIB) kredyt w wysokości 400 mln euro, który ma pomóc w sfinansowaniu modernizacji i rozwoju sieci telefonii sta...

<B>Telekomunikacja Polska SA</B> otrzymała od <B>Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EIB)</B> kredyt w wysokości 400 mln euro, który ma pomóc w sfinansowaniu modernizacji i rozwoju sieci telefonii stacjonarnej w siedmiu aglomeracjach. Pozwoli on również na budowę nowych międzymiastowych sieci przesyłowych i transmisji danych. Kredyt ma zostać spłacony do czerwca 2012 r.

***

<B>Polish Phonesat sp. z o.o.</B>, spółka zależna Elektrimu, podpisała umowę z <B>Ministerstwem Spraw Zagranicznych</B>, dotyczącą sprzedaży urządzeń oraz budowy i wdrożenia w MSZ systemu łączności. Kontrakt jest związany z planowaną na początek przyszłego roku umową o dzierżawę pasma satelitarnego i obsługę całego systemu.

***

W <B>Banku Przemysłowo-Handlowym SA</B> zakończyły się prowadzone przez <B>ComputerLand SA</B> prace instalacyjne oprogramowania Windows NT 4.0. Wdrożenie objęło łącznie 5,5 tys. stacji roboczych i serwerów w centrali oraz 73 oddziałach BPH.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200