W skrócie

Softbank SA kupił ostatnią transzę udziałów w spółkach Polbox oraz Pik-Net. W ten sposób firma w obu spółkach ma po 100% kapitału zakładowego. *** SuSE Linux poinformował...

<B>Softbank SA</B> kupił ostatnią transzę udziałów w spółkach <B>Polbox</B> oraz <B>Pik-Net</B>. W ten sposób firma w obu spółkach ma po 100% kapitału zakładowego.

***

<B>SuSE Linux</B> poinformowała o wprowadzeniu do oferty systemu operacyjnego SuSE Linux Enterprise Server dla serwerów G5, G6 i Multiprise 3000 z serii IBM S/390. System zawiera ponad 700 gotowych aplikacji przeznaczonych dla użytkowników korporacyjnych.

***

<B>Lycos Europe</B> za kwotę 188,5 mln USD kupuje francuską spółkę internetową <B>MultiMania</B>. Ma to pomóc firmie w zwiększeniu obecności na rynku francuskim. Wcześniej Lycos przejęła firmę Spray Network, będącą liderem na rynku skandynawskim, a także zajmującą jedną z czołowych pozycji w Niemczech i Francji.

***

<B>Nokia</B> nawiązała współpracę z <B>Adobe Systems</B>¸ w ramach której ma powstać środowisko do publikowania stron WWW udostępnianych bezprzewodowo. W tym celu powstaną specjalne narzędzia umożliwiające zarządzanie zawartością stron WWW wykorzystujących język WML. Nokia wprowadziła też do oferty nową wersję oprogramowania serwerowego dla protokołu WAP oraz podpisała porozumienie z <B>Andersen Consulting</B>, dotyczące usług doradczych, mających przyspieszyć wdrażanie rozwiązań bezprzewodowych przez klientów obu firm.

***

<B>IBM</B>, bez podania przyczyn, odwołał wprowadzenie do sprzedaży notebooków z energooszczędnymi procesorami Crusoe firmy <B>Transmeta</B>. Miały one trafić na rynek pod koniec tego roku. Dotychczas sprzedaż komputerów przenośnych z procesorem Crusoe rozpoczęły firmy: Sony w Stanach Zjednoczonych oraz NEC i Hitachi w Japonii.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200