W skrócie

We wrześniu rozpoczęto w Ministerstwie Finansów kolejny etap rozbudowy systemu Poltax. Wdrażane są modułów Sprawozdawczość, EDI, i Kontroli Skarbowej. Nakłady na rozwój systemu mogą w tym roku ...

We wrześniu rozpoczęto w <B>Ministerstwie Finansów</B> kolejny etap rozbudowy systemu Poltax. Wdrażane są modułów Sprawozdawczość, EDI, i Kontroli Skarbowej. Nakłady na rozwój systemu mogą w tym roku przekroczyć 10 mln zł.

***

<B>Softbank SA</B> podpisał umowę z <B>IBM Polska</B> na dostawę sprzętu komputerowego i oprogramowania oraz przeprowadzenie szkoleń w jednej z instytucji finansowych. Wartość umowy wynosi 21,7 mln zł. Druga podpisana przez spółkę umowa, o wartości 36,3 mln zł, została zawarta z <B>Hewlett-Packard Polska</B> i dotyczy sprzedaży rozwiązań informatycznych do budowy infrastruktury sieciowej dla klienta w sektorze administracji publicznej.

***

Odwołano Andrzeja Boguckiego, dyrektora zarządzającego <B>Simple SA</B>. Zastąpił go Sławomir Siedlarski.

***

Zarząd <B>MIS SA</B> powołał nowego dyrektora zarządzającego. Stanowisko to objął Andrzej Wrona, dotychczas pracujący w firmie Teta SA na stanowisku konsultanta ds. organizacji produkcji.

***

<B>Netcom AB</B>, drugi co do wielkości szwedzki operator telefonii komórkowej zamierza oferować w Polsce bezprzewodowy dostęp do Internetu. Początkowo oferta skierowana będzie dla klientów w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku i Krakowie.

***

W Poznaniu uruchomione zostały pierwsze stacje bazowe sieci Datastar budowanej przez <B>Crowley Data Poland</B>.

***

<B>Bauma SA</B> podpisała umowę z firmą <B>Hogart SA</B> dotyczącą wdrożenia systemu SunSystem i systemu kadrowo-płacowego RB Payroll.

***

<B>Polontex SA</B> podpisał umowę z <B>Intentia Polska</B> dotycząca zakupu i wdrożenia systemu Movex.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200