W skrócie

Meir Serbenik, prezes Netia Holdings zrezygnuje ze stanowiska wraz z upływem obecnej kadencji - 31 grudnia br. Z Netią związany jest od 1994 roku. W tym czasie był członkiem zarządu oraz rady n...

Meir Serbenik, prezes <B>Netia Holdings</B> zrezygnuje ze stanowiska wraz z upływem obecnej kadencji - 31 grudnia br. Z Netią związany jest od 1994 roku. W tym czasie był członkiem zarządu oraz rady nadzorczej, a od ponad 2 lat pełnił funkcję prezesa. Firma rozpoczęła już poszukiwania nowego kandydata na to stanowisko.

***

<B>Hewlett-Packard Polska</B> podpisał umowę z <B>Computer Service Support</B> dotyczącą konfekcjonowania oraz instalacji sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem a także odpowiednich czynności logistycznych. Porozumienie, którego wartość wyniesie 800 tys. USD, jest częścią projektu System Centralnej Personalizacji Dokumentów Osobistych i ich Wydawania.

***

<B>Infineon Technologies</B>, niemiecki producent półprzewodników, kupi za sumę 42 mln USD <B>Ardent Technologies</B>, amerykańską firmę specjalizującą się w produkcji zintegrowanych układów dla przełączników sieci LAN. Infineon liczy, że w ten sposób poszerzy swoją ofertę skierowaną na rynek sieci lokalnych oraz będzie mógł tworzyć nowe produkty.

***

<B>ASM Litography</B>, holenderski producent systemów mikrolitograficznych dla przemysłu półprzewodnikowego, połączy się z <B>Silicon Valley Group</B>, amerykańskim producentem sprzętu wykorzystywanego przy produkcji półprzewodników. Wartość transakcji szacowana jest na 1,6 mld USD. W wyniku operacji SVG stanie się spółką zależną ASML i jednocześnie powstanie największy na świecie dostawca sprzętu litograficznego dla przemysłu półprzewodnikowego.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200