W skrócie

Parlament Europejski przyjął regulację, dzięki której konsumenci z krajów Unii będą mieli prawo pozywać do lokalnych sądów operatorów zagranicznych serwisów handlu elektronicznego. Do odpowiedz...

<B>Parlament Europejski</B> przyjął regulację, dzięki której konsumenci z krajów Unii będą mieli prawo pozywać do lokalnych sądów operatorów zagranicznych serwisów handlu elektronicznego. Do odpowiedzialności będzie można jednak pociągnąć tylko te sklepy internetowe, które kierują swoją ofertę bezpośrednio na lokalny rynek pozywającego.

***

<B>ADC Telecommunications</B>, amerykański producent rozwiązań światłowodowych, kupi za 2,25 mld USD w akcjach firmę <B>Broadband Access Systems</B>, producenta rozwiązań szerokopasmowych. ADC dzięki pozyskanej technologii będzie mógł budować szerokopasmowe systemy telefonii kablowej nowej generacji oraz stworzyć szerokopasmową infrastrukturę opartą na protokole IP.

***

<B>Compaq</B> i <B>Microsoft</B> będą współpracować w zakresie rozwiązań multimedialnych dla komputerów naręcznych. Compaq zamierza wykorzystywać Windows Media Player 7 oraz Media Format jako domyślną technologię w urządzeniach iPAQ PA-1, niewielkich osobistych odtwarzaczach audio. Produkt ma się pojawić w amerykańskich sklepach w listopadzie, a jego cena wyniesie ok. 250 USD.

***

Ostanie miesiące roku tradycyjnie przynoszą wzrost przychodów sprzedawców internetowych w USA. Według <B>Jupiter Communications</B>, wydatki klientów w listopadzie i grudniu br. osiągną wartość 11,6 mld USD, o 66% więcej niż przed rokiem (7 mld USD). Nieco inne są przewidywania <B>Forrester Research</B>, który szacuje, że w nieco krótszym czasie, od 24 listopada do końca grudnia, wydatki te podwoją się w stosunku do wyników z ub.r. i wyniosą 10 mld USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200