W skrócie

Intel pozwał do sądu niewielką włoską firmę informatyczną Ditta Genesys di Marcello Console, która w 1998 r. rozpoczęła sprzedaż zmodyfikowanej wersji mikroprocesorów Intela pod nazwą B52 MMX. ...

<B>Intel</B> pozwał do sądu niewielką włoską firmę informatyczną Ditta Genesys di Marcello Console, która w 1998 r. rozpoczęła sprzedaż zmodyfikowanej wersji mikroprocesorów Intela pod nazwą B52 MMX. Modyfikacje dokonywane przez firmę w procesorach, zwane potocznie podkręcaniem, powodowały, że były one o 20- 60% tańsze niż jednostki Intela o porównywalnej wydajności. Powodem złożenia pozwu nie były jednak względy konkurencyjne, a nielegalne wykorzystywanie przez włoska firmę znaku towarowego - MMX.

***

<B>Siemens AG </B>sprzedaje fabrykę półprzewodników mieszczącą się w Wielkiej Brytanii. Nabywcą będzie amerykańska firma Atmel, z którą Siemens już wcześniej współpracował. Firma będzie głównym dostawcą półprzewodników dla niemieckiego producenta. W ramach umowy Atmel w ciągu najbliższych 4 lat sprzeda Siemensowi produkty o wartości 1,5 mld USD.

***

<B>Hewlett-Packard</B> wkrótce wprowadzi na rynek notebooki z technologią Bluetooth. W tym celu komputery z serii OmniBook i Pavilion zostaną wyposażone w nowe karty produkowane przez <B>3Com</B>, które mają trafić na rynek z początkiem listopada br. Nieco wcześniej, bo już we wrześniu lub na początku października, karty umożliwiające komunikację bezprzewodową w standardzie Bluetooth pojawią się w ofercie <B>IBM-a, Toshiby i Della</B>.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200