W skrócie

Fundusz private equity chce kupić Vivendi za 50 mld USD... Funai umówione z polskimi władzami... Wirus w fałszywym raporcie McAfee... BizTech Konsulting i S4E będą współpracować

Fundusz private equity Kohlberg Kravis Roberts złożył ofertę wykupu francuskiego koncernu medialnego Vivendi. Wartość transakcji sięgnęłaby astronomicznej kwoty 51 mld USD. Jak podaje Reuters oferta nie została przyjęta przez Vivendi, a prowadzone bez rozgłosu negocjacje zerwano ok. miesiąc temu. Do grupy Vivendi należy m.in. wytwórnia Universal Music, stacja Canal+, wydawca gier Vivendi Games oraz kilka spółek telekomunikacyjnych. Vivendi walczy o odzyskanie udziałów w PTC, operatorze sieci Era.

***

Koncern Funai podpisał list intencyjny z Ministerstwem Gospodarki oraz umowę inwestycyjną z Miastem Nowa Sól, gdzie powstanie fabryka telewizorów japońskiej firmy. Funai zainwestuje w jej budowę ok. 17,5 mln euro. Jak już informowaliśmy start produkcji telewizorów LCD ma ruszyć w lecie 2007 r. Nowy zakład w pierwszej fazie zatrudni ok. 450 - 500 osób. Według szacunków Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych w bezpośrednim otoczeniu inwestycji prace znajdzie dodatkowe 1700 osób.

***

Specjaliści z firm antywirusowych zaobserwowali kolejną ciekawą technikę na infekowanie komputerów użytkowników. Tym razem złośliwy kod rozpowszechniany był w dokumencie Worda noszącym nazwę "McAfee Inc.report". Nadawcą e-maila z "raportem" był "mcafee@europe.com" (adres oczywiście sfałszowano). Znajdujące się w pliku makro w Visual Basic for Applications rozpakowywało i uruchamiało ukrytą w "raporcie" odmianę konia trojańskiego o nazwie LdPinch.

***

Firmy BizTech Konsulting SA i S4E SA podpisały umowę o współpracy i wspólnej realizacji projektów w zakresie projektowania i wdrażania rozwiązań IT związanych z gromadzeniem i zapewnieniem wysokiej dostępności danych oraz ich ochrony i archiwizacji.