W skrócie

Garaż w którym zaczynali Larry Page i Sergey Brin został kupiony przez Google... Moda na telefony "signature edition" dociera do Polski... Nowi laureaci Nagroda im. Marka Cara...

Garaż i dom, który osiem lat temu wynajmowali Larry Page i Sergey Brin został kupiony przez Google. Właśnie tam powstała znaczna część silnika najpopularniejszej wyszukiwarki świata. Miejsce było wynajmowane od obecnej wiceszefowej ds. rozwoju w Google o swojsko brzmiącym nazwisku Wojcicki.

Kilka lat temu podobny krok uczynił HP. W 2000 r. koncern nabył posiadłość Palo Alto w Kaliforni, z domem i garażem gdzie działalność zaczynali William Hewlett i David Packard. HP przywróciło im stan z 1939 roku, kiedy to Hewlett i Packard rozpoczynali działalność.

***

Po telefonach serii "limited edition" (wyposażonych zazwyczaj np. w oryginalne obudowy) do Polski przyszła moda na urządzenia "signature edition". Samsung wprowadził na nasz rynek nowy aparat telefoniczny (Tedefon) sygnowany przez Tede - znanego artyste sceny hip-hop. Telefon (bazujący na modelu Samsung E380 z odtwarzaczem MP3) będzie oferowany w limitowanej serii 250 numerowanych egzemplarzy dostępnych w salonach EMPIK.

***

Podczas odbywającego się XII Forum, już po raz piąty wręczona została Nagroda im. Marka Cara, która jest wyróżnieniem dokonań w zakresie wdrażania nowych technologii, ze szczególnym uwzględnieniem społecznych efektów działalności nagrodzonej osoby. Tegorocznymi laureatami zostali: Edwin Bendyk (dziennikarz i publicysta tygodnika Polityka, znawca nowych technologii i zagadnień cywilizacyjnych) - za wielowątkowe analizy oraz popularyzację różnorodnych aspektów oddziaływania technologii informacyjnych na społeczeństwo oraz Jan Maciej Czajkowski (pełnomocnik Prezydenta Miasta Łodzi ds. Informatyzacji Miasta i standardów ISO, wykładowca na UŁ) - za aktywne działanie na rzecz rozwoju systemów informacyjnych administracji samorządowej i państwowej.


TOP 200