W przyszłym tygodniu oficjalna premiera systemu operacyjnego Sierra

Wiele się ostatnio mówi o nowym mobilnych urządzeniach firmy Apple, takich jak iPhone i Watch, dlatego system operacyjny tej firmy Mac OS (od wydania wersji 10.0 noszący nazwę OS X, a obecnie macOS) pozostał w cieniu. Tymczasem Apple zapowiedział, że w przyszłym tygodniu (dokładnie 20-go września) zaprezentuje najnowszy upgrade systemu (finalna wersja) noszący nazwę Sierra.

Przypominamy o tym, ponieważ wszyscy ekscytują się nowym smartfonem tej firmy zapominając o tym, że Mac OS należy również do jej flagowych rozwiązań. Warto przypomnieć, że firma nadała zeszłorocznej edycji systemu operacyjnego Mac OS roboczą nazwę El Capitan. Wart też pamiętać, że Sierra to pierwszy upgrade tego systemu od momentu, gdy Apple zmienił jego nazwę z OS X na macOS.

Było to zapewne podyktowane tym, aby zunifikować nazwy systemów oferowanych przez Apple, która jest też twórcą takich systemów, jak iOS i watchOS. Teraz dołączy do nich system masOS.

Zobacz również:

  • Udostępniono kod źródłowy pierwszego komputera z interfejsem graficznym
  • Nowy OS zarządzający zaporami firmy Palo Alto wzmacnia bezpieczeństwo systemów IT

Apple informuje, że oprogramowanie Sierra może zarządzać większością (bo z pewnymi wyjątkami) komputerów pracujących po poprzednią wersją systemu (El Capitan). Są to więc komputery MacBook i iMac wyprodukowane po 2009 roku; MacBook Pro, Mac Mini i Mac Pro wyprodukowane po 2010 roku; i komputery MacBook Air wyprodukowane również po 2010 roku.

System będzie można pobierać bezpłatnie z witryny Mac App Store.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200