W przyszłym roku podatkowa Symfonia

Warszawski Matrix i niemiecki Datev powołały do życia nową spółkę DATEV SYMFONIA. Będzie ona dystrybuować na polskim rynku oprogramowanie dedykowane dla doradców podatkowych, biur rachunkowych i firm audytorskich.

Datev eG to organizacja mająca status spółdzielni, zrzeszająca podmioty świadczące usługi doradztwa podatkowego i gospodarczego. W Polsce znana jest głównie z literatury fachowej z zakresu prawa i rachunkowości. Działający od 1966 r. Datev jest też dostawcą całej gamy oprogramowania wspomagającego pracę kancelarii podatkowych czy biur audytorskich. Wstępną umowę w sprawie współpracy Matrix i Datev zawarły już na jesieni ubiegłego roku. Teraz przystępują do fazy realizacji przedsięwzięcia. Obszar działań polsko-niemieckiej spółki obejmie sprzedaż oprogramowania, usługi wsparcia oraz szkolenia i konsultacje.

Obecnie trwa lokalizacja wybranych aplikacji stworzonych przez Datev. Zostaną one zintegrowane z systemem Symfonia Matrixu. Pierwsze wspólne produkty będą dostępne na polskim rynku w przyszłym roku. Matrix wiąże spore nadzieje z niszowym rynkiem „systemów podatkowych”. Według przytaczanych przez firmę szacunków w Polsce działalność prowadzi ok. 10 tys. biur podatkowych, które świadczą usługi dla ok. 300 tys. klientów.

Zobacz również:


TOP 200