W przyszłym roku możemy pożegnać się z systemem Windows 10 S

Wszystko wskazuje ma to, że Microsoft zmieni swoją strategię dotycząca dalszego rozwoju jednej z wersji systemu operacyjnego Windows 10. Chodzi o Windows 10 S. Oprogramowanie to zmieni swój statut. Nie będzie dostępne w postaci dedykowanego systemu operacyjnego, ale przyjmie nazwę “S Mode” i znajdzie inne

Spekulacje na ten temat pojawiały się od jakiegoś czasy w internecie, ale sprawa wyjaśniła się ostatecznie wczoraj, gdy Joe Belfiore (wiceprezes Microsoftu) napisał na Twitterze: “Next year 10S will be a ‘mode’ of existing versions, not a distinct version” (W następnym roku oprogramowanie Windows 10S będzie dostępne dla wszystkich wersji systemu Windows 10 jako jeden z trybów pracy, a nie jako odrębna wersja systemu Windows 10).

Oznacza to, że użytkownicy będą mogli uruchamiać na komputerach pracujących pod kontrolą każdej wersji systemu Windows 10 pracującej w trybie S Mode, wyłącznie aplikacje dostępne w Microsoft Store. Każda z wersji systemu Windows 10 pracująca w tym trybie będzie więc zachowywać się tak, jak system Windows 10S.

Zobacz również:

Microsoft zapowiada, że w trybie S Mode będą mogły pracować takie wersje systemu Windows 10, jak Home, Enterprise i Pro.

Jest wysoce prawdopodobne, że użytkownicy komputerów pracujących pod kontrolą systemu Windows 10 Home S Mode będą mogli wyłączyć ten tryb bezpłatnie. Użytkownicy komputerów pracujących pod kontrolą systemu Windows 10 Pro S Mode mieliby za taką opcję (czyli za przejście na pełną wersję systemu Windows 10 Pro) płacić 49 USD. Microsoft nie potwierdził jednak jak dotąd tych doniesień.