W oczekiwaniu na pierwszy smartfon z kamerą typu „pinhole”

Wszystko wskazuje na to, że w tym miesięcy na rynek wejdzie pierwszy smartfon wyposażony w kamerę bazującą na miniaturowym obiektywie typu ”pinhole”.

Nie wiadomo jednak, kto wygra ten swoisty wyścig z czasem. Firma Huawei ogłosiła niedawno, że pokaże taki smartfon – noszący nazwę Nova 4 - 19-go grudnia. Wydawało się wtedy, że będzie to pierwszy dostępny na rynku smartfon tego typu.

Jednak firma Lenovo ogłosiła, że wprowadzi do oferty taki smartfon już w tym tygodniu. Jakby było tego mało, do rywalizacji włączyła się też firma Samsung. Zapowiada ona, że jej smartfon Galaxy A8s, wyposażony również w kamerę z obiektywem „pinhole”, można będzie obejrzeć i kupić na początku przyszłego tygodnia.

Zobacz również:

  • Ta funkcja powinna trafić do Androida lata temu
  • Google kopiuje Apple - Android wkrótce z funkcją kamery dla PC

Wszystkie smartfony tego typu będzie można rozpoznać już na pierwszy rzut oka ze względu na charakterystyczny wygląd. Z przodu urządzenia na wyświetlaczu – bo kamerę taką instaluje się najczęściej w tym miejscu - zobaczymy bowiem niewielki okrągły otwór, wewnątrz którego znajduje się obiektyw „pinhole”.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200