W oczekiwaniu na aktualizację systemu Windows 10 oznaczoną symbolem 21H1

Microsoftu nie informował jak dotąd oficjalnie, jak będzie wyglądać kolejna, tzw. duża aktualizacja systemu Windows 10 (zgodnie z przyjętym przez firmę nazewnictwem, jest to „feature update” oznaczony numerem 21H1). Jednak w tym tygodniu na blogu Microsoft Tech Community pojawiła się informacja potwierdzająca spekulacje, że będzie to niewielka, właściwie kosmetyczna aktualizacja.

Windows 10

Aktualizacja 2H1, podobnie zresztą jak poprzednia oznaczona numerem 20H2, będzie bardziej przypominać aktualizację zbiorczą. Dlatego wszystkie sterowniki towarzyszące systemom Windows 10 2004 i Windows 20H2 będą mogły obsługiwać bez przeszkód system Windows 10 21H1 i towarzyszą im podpisy cyfrowe pozostaną te same.

Nieoficjalnie wiadomo że Microsoft kończy powoli testować aktualizację Windows 10 21H2 i gdy tylko wprowadzi w niej niezbędne poprawki, zaprezentuje ją szerszemu gronu użytkowników. Proces wdrażania tej aktualizacji będzie zapewne przebiegać tak samo jak w przypadku aktualizacji Windows 20H2, którą można było aktywować za pomocą pakietu "Enablement Package", używanego standardowo do instalowania aktualizacji zbiorczych (z ang. Cumulative Update).

Zobacz również:

Pozostaje jeszcze pytanie, kiedy aktualizacja Windows 10 21H2 trafi do użytkowników. Oficjalnie data taka jeszcze nie padła, ale wiele wskazuje na to, że nastąpi to w czerwcu tego roku. Pozostało więc jeszcze sporo czasu i wcześniej Microsoft poda zapewne więcej szczegółów dotyczących tego oprogramowania, o czym będziemy obszernie informować.


TOP 200