W najbliższych latach SAP chce skupić się na orkiestracji

Angela Mazza, SAP Senior VP, Head of Cloud & Line of Business zdradziła, że głównym celem firmy na najbliższe lata jest orkiestracja.

Podczas spotkania z prasą w trakcie targów CeBIT 2014 w Hanowerze, Michael Kleinemeier, odpowiedzialny w SAP za rynek Middle and Eastern Europe, przypomniał, że te kilka lat temu, kiedy zarząd firmy podjął trudną decyzję - w myśl której, systemy ERP mają pozostać ważnym elementem oferty, ale SAP ma zacząć poważnie ciążyć w kierunku rozwiązań chmurowych - nikt nie wiedział czy to właściwa droga. W 2014 roku, dodał, usługi chmurowe i zdalny dostęp do aplikacji ma już każdy z liczącej się konkurencji. Nie spędza to jednak snu z powiek decydentom, ponieważ, jak twierdzi Kleinemeier, kluczem do sukcesu jest być o krok przed wszystkimi. To, w jego mniemaniu SAPowi się udało.

Co dalej? Angela Mazza, SAP Senior VP, Head of Cloud & Line of Business, zdradziła że kolejnej rewolucji tej rangi co wprowadzenie platformy in-memory (HANA) prędko nie będzie. Rynek zresztą wcale tego nie potrzebuje. Nadal codziennością dla partnerów SAP jest przekonywanie firm, że warto skorzystać z chmury obliczeniowej. Na tym polu jest więc dużo do zrobienia. Według prognoz rynek ma się jednak szybko przełamać. Wraz z potrzebą coraz większej elastyczności i poprawiania sprawności przedsiębiorstw przyjdzie też zapotrzebowanie na chmurę. W 2016 roku aż 60% firm ma w jakimś stopniu korzystać z cloud computingu.

Zobacz również:

  • DTW 2022: nowe usługi cyberbezpieczeństwa, rozwiązania chmurowe i partnerstwa multi-cloud

Dla SAP to dobra wiadomość, ponieważ firma jest liderem rozwiązań chmurowych w Europie. Firma nie może sobie jednak pozwolić na brak rozwoju. Jak więc wygląda plan na następne 4 lata?

Mazza twierdzi, że w przepadku SAPa lista zakupów została już zrealizowana, czas więc połączyć składniki. W najbliższych latach SAP chce zatem załadować do chmury wszystkie produkty ze swojego obecnego portfela, aby móc zaoferować je klientom z tego poziomu. Słowem kluczem wg Mazzy będzie orkiestracja.

Kiedy klienci wreszcie zrozumieją, że używają chmury już od lat - przestaną się jej bać; i że skorzystanie z niej w szerszym zakresie pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze, przełamią się. SAP chce móc wtedy zaoferować im pełny pakiet usług.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200