W liceum o OpenOffice

15 stycznia w LXXV LO w Warszawie odbędzie się spotkanie z Ianem Lynchem, przedstawicielem sekcji edukacyjnej projektu OpenOffice.org, którego tematem będzie prezentacja i szkolenie z INGOT - nowego systemu certyfikacji podstawowych umiejętności informatycznych uczniów, wdrażanego w szkołach brytyjskich.

Istotą INGOT (International Grades in Office Technology) jest kilkustopniowy system weryfikacji wiedzy i umiejętności, których opanowanie poświadczane jest specjalnym, międzynarodowym certyfikatem. Podczas spotkania zorganizowanego przez Stowarzyszenie Komputer w Szkole zaprezentowane zostaną podstawowe założenia INGOT, a także szczegółowe prezentacje wymagań poziomu brązowego, srebrnego oraz złotego.

Osoby, które wezmą udział w częsci prezentacji dotyczącej poziomu brązowego i srebrnego otrzymają prawo nadawania takich certyfikatów własnym uczniom . W przypadku poziomu złotego konieczne jest potwierdzenie posiadania odpowiednich kwalifikacji.

Zobacz również:

  • Nowa siedziba Centrum Rozwoju Technologii Google Cloud w Warszawie

Więcej informacji

http://wa.skos.org

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200