W lekkim stylu

Galicyjskie Towarzystwo Informatyczne z Mielca poszukuje miejsca na rynku systemów wspomagania zarządzania dedykowanych przemysłowi lekkiemu.

Galicyjskie Towarzystwo Informatyczne z Mielca poszukuje miejsca na rynku systemów wspomagania zarządzania dedykowanych przemysłowi lekkiemu.

Galicyjskie Towarzystwo Informatyczne wyłoniło się w 1992 r. ze służb informatycznych przedsiębiorstwa WSK Mielec. Doświadczenie wyniesione z macierzystego przedsiębiorstwa, przede wszystkim obsługi środowiska unixowego na dużych systemach IBM, posłużyło jako punkt wyjścia na drodze poszukiwania zewnętrznych klientów. Pierwszym były Krośnieńskie Huty Szkła, dla których GTI stworzyło system wspomagania zarządzania SSPT, zawierający moduły: kadry, płace, księgowość i produkcja.

System SSPT, zbudowany za pomocą narzędzi Oracle'a, posłużył do stworzenia późniejszego systemu Promise S4. Obecnie w jego skład wchodzą następujące moduły: finanse, środki trwałe, dystrybucja, gospodarka magazynowa, produkcja, remonty i zaopatrzenie, kadry, płace oraz system rejestracji czasu pracy. Promise S4 jest przeznaczony przede wszystkim dla przedsiębiorstw przemysłowych, rozbudowanych organizacyjnie i terytorialnie. "S4 jest systemem transakcyjnym. Mając tę warstwę systemu wspomagania zarządzania, zastanawiamy się nad stworzeniem na bazie narzędzi Oracle'a systemu wspomagania decyzji" - mówi Zbigniew Syroka, prezes zarządu GTI.

Obecnie GTI zajmuje się tworzeniem specjalnej wersji Promise S4, nazwanej S4 Classic, dedykowanej przemysłowi lekkiemu - odzieżowemu i tekstylnemu. Podstawowe różnice w stosunku do systemu wyjściowego dotyczą części produkcyjnej, zwłaszcza jej kosztów i planowania produkcji. "Przemysł lekki przechodzi kryzys, ale sądzimy, że na rynku pozostanie wiele silnych przedsiębiorstw średniej wielkości. Rentowność w tej branży nie jest wysoka, ale możliwe do osiągnięcia zyski są - naszym zdaniem - zupełnie wystarczające. Konkurencją dla nas są firmy, takie jak Teta, Emax czy ICL. To nowy produkt i nowy dla nas rynek, nie jesteśmy pewni, jak zostanie przyjęty" - mówi Zbigniew Syroka. Firma liczy na 10-11 umów jeszcze w tym roku. W tej chwili prowadzone są rozmowy z sześcioma potencjalnymi klientami.

Od roku 1997 GTI wchodzi w skład grupy ComputerLand. Spowodowało to rozdzielenie fazy produkcji oprogramowania oraz marketingu, sprzedaży i wdrożenia systemu S4. Umieszczaniem produktu na rynku w całości zajmuje się ComputerLand SA. "Nie spowodowało to oderwania GTI od rynku. Sami często spotykamy się z klientami. Możemy jednak nie przejmować się sprzedażą i zainteresować się wyłącznie udoskonaleniem naszego produktu. Taka specjalizacja jest korzystna dla obu firm" - stwierdza prezes GTI.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200