W kwietniu pożegnamy się na dobre z ze starą wersją przeglądarki Edge

Microsoft informuje użytkowników systemu operacyjnego Windows 10, że w połowie kwietnia udostępni im skumulowany update tego oprogramowania, w skład którego wejdzie poprawka usuwająca z komputera bazującą na przestarzałym już silniku przeglądarkę Edge, zastępując ją również przeglądarką Edge, ale wyposażoną w nowy silnik Chromium.

Edge

Premiera oryginalnej przeglądarki Edge miała miejsce w 2015 roku i od tej daty system Windows 10 traktował ją jako domyślne narzędzie tego typu. Nowa przeglądarka Edge, w której za wyświetlanie stron odpowiadał nowy silnik Chromium, pojawiła się w zeszłym roku.

I tu ważna uwaga. Użytkownicy, którzy sądzą iż mogą pozostać przy oryginalnej przeglądarce Edge, gdyż nie zainstalują kwietniowej poprawki – która będzie dołączona do pakietu Patch Tuesday – są w błędzie. Rzecz w tym, że każdy kolejny skumulowany update systemu Windows 10 będzie również zawierać tę poprawkę.

Zobacz również:

  • Google Fiber testuje 20-gigabitowy internet dla użytkowników domowych z routerami Wi-Fi 7
  • Prośba o pilną aktualizację przeglądarki Chrome
  • Rosną inwestycje w infrastrukturę brzegową

Microsoft przypomina, że komputery z system Windows 10 20H2 – chodzi o upgrade, który pojawił się w październiku zeszłego roku – zawierają już przeglądarkę Edge z silnikiem Chromium Edge, dlatego na nich poprawka ta nie będzie instalowana. Na tych komputerach kwietniowy skumulowany update wykona inne zadanie. Usunie z nich definitywnie poprzednią wersję przeglądarki oraz towarzyszące jej zasoby i pliki.

Korporacja zauważa również, że użytkownicy, którzy zainstalują wcześniej opcjonalną, marcową aktualizację systemu Windows 10 (chodzi o Preview Update systemu, który powinien się pojawić w połowie marca), nie powinni być zaskoczeni, gdyż znajdą na komputerach również nową przeglądarkę Edge z silnikiem Chromium.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200