W ciągu miesiąca zapadnie decyzja o przetargu na UMTS

Według nieoficjalnych informacji, Ministerstwo Łączności zakłada, że za każdą licencję uzyska ok. 1 mld USD. W Polsce ma działać 4-5 operatorów telefonii komórkowej III generacji (UMTS).

Tomasz Szyszko, minister łączności, w wywiadzie dla agencji informacyjnej Reuters, stwierdził, że w ciągu miesiąca zdecyduje o ogłoszeniu przetargu na koncesje dotyczące telefonii komórkowej tzw. trzeciej generacji (UMTS). W wywiadzie dla agencji minister stwierdził, że bierze pod uwagę przyznanie 4-5 koncesji na telefonię UMTS. Przetargi mają zostać ogłoszone do końca br.

Jedna koncesja ma być przyznana poza przetargiem dla Telekomunikacji Polskiej SA. Być może otrzymają je także Polkomtel SA (Plus GSM) i Polska Telefonia Cyfrowa sp. z o. o. (Era GSM). Chęć udziału w przetargu, oprócz Plusa i Ery, zapowiedziała także Netia.

Minister nie ujawnił agencji Reuters, ile mają kosztować licencje. Agencja powołuje się jednak na anonimowego przedstawiciela rządu, który stwierdził, że ministerstwo spodziewa się uzyskać ok. 1 mld USD za każdą z licencji.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200