W chmurze relacji

Znaczna skalowalność i elastyczność systemu to dwa z wielu powodów, które sprawiają, że rozwiązania CRM w modelu cloud computing są atrakcyjne tam, gdzie mobilność pracy jest na wagę złota.

W chmurze relacji
Systemy klasy CRM służą głównie do zbierania informacji umożliwiających budowanie relacji z klientem. Chodzi o dane osób do kontaktu, umowy, szczegóły dotyczące firmy lub branży, a także historii kontaktów i potrzeb biznesowych klientów. Dobry CRM umożliwia kompleksowe zarządzanie, planowanie i organizację pracy w przedsiębiorstwie. Dziś, z jednej strony dzięki przekazom medialnym, z drugiej komunikacji samych dostawców, udało się udowodnić, że z profesjonalnych rozwiązań klasy CRM korzystać mogą również firmy z sektora MSP. Na świadomość większej dostępności narzędzi wśród małych i średnich przedsiębiorstw duży wpływ miało osadzenie go w chmurze obliczeniowej. Model cloud computing gwarantuje m.in. znaczną skalowalność i elastyczność narzędziom, szczególnie cenione w sektorze MSP. Nie pozostają one bez znaczenia także w branżach wymagających dużej mobilności. Chmura obliczeniowa zmienia oblicze technologii, w tym systemów CRM. Dla sektora MSP jest niemal na wyciągnięcie ręki.

Dostęp bez ograniczeń

W przypadku rozwiązań klasy CRM w chmurze jedynym czynnikiem niezbędnym do skorzystania z aplikacji jest komputer lub inne urządzenie mobilne wyposażone w dostęp do internetu. Gwarantuje to użytkownikom dużą mobilność i dostępność do zgromadzonych w systemie informacji niemal z każdego miejsca na świecie. W praktyce oznacza to m.in. znaczne usprawnienie pracy zdalnej - wszystkie niezbędne dokumenty, kontakty czy dokumentacje działań są dostępne w jednym miejscu i zawsze, kiedy są potrzebne.

Zobacz również:

  • Sony przygotowuje się do rewolucji metaversum
  • Atende wdroży CRM Billing w PGE
  • Chmura 2022. Strategia, wyzwania i bariery – badanie redakcyjne Computerworld

Czerpanie informacji to jedno - CRM jest także platformą do inicjowania nowych działań. W podróży służbowej, a także na wakacjach menedżer zalogowany do systemu CRM w chmurze może delegować swoim pracownikom nowe zadania, zarządzać projektami i monitorować pracę zespołu. To na barkach dostawcy usługi spoczywa odpowiedzialność za zapewnienie najwyższych standardów bezpieczeństwa i niezawodności. Na szeroką skalę wykorzystywane są tu mechanizmy szyfrowania i tunelowania połączeń. Przerzucenie odpowiedzialności za wsparcie i administrowanie platformą na dostawcę jest istotne właśnie w mniejszych firmach, które nie dysponują często wystarczającym zapleczem IT.

Warto pamiętać, że system CRM w chmurze to inwestycja niższa od stacjonarnych odpowiedników rozwiązania. Niski próg wejścia i brak infrastruktury technicznej sprawiają, że w pełni funkcjonalne systemy CRM w chmurze firma może mieć za kwotę nawet kilkadziesiąt razy niższą od podobnych rozwiązań stacjonarnych. Poza tym, co charakterystyczne dla modelu chmurowego, klient płaci tylko za wykorzystane zasoby. Posłużmy się kilkoma przykładami.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200