W Warszawie powstanie Centrum Kompetencyjne IT firmy Bosch

Nowy ośrodek ma zajmować się rozwojem i obsługą wykorzystywanych przez międzynarodowy koncern systemów CAD/CAM oraz platformy SAP. Plany zakładają, że do 2010 roku znajdzie w nim zatrudnienie ponad 130 specjalistów ds. IT.

Informatyczne Centrum Kompetencyjne ma być jednym z trzech tego typu ośrodków koncernu Bosch na świecie. O wyborze lokalizacji w Polsce zadecydowały m.in. wysokie kwalifikacje polskich informatyków oraz standardy i procedury obowiązujące w polskim oddziale. Przedstawiciele koncernu zapowiadają, że rekrutacja do nowego zespołu konsultantów i programistów będzie w całości realizowana w Polsce. Według oficjalnych informacji najważniejszym zadaniem nowego zespołu informatyków będzie całkowite przejęcie opieki nad systemem księgowo-finansowym.

Rekrutacja najprawdopodobniej rozpocznie się jeszcze w tym roku. Proces kształtowania się nowej organizacji jest przewidziany na dwa lata. Budowa nowego oddziału ma rozpocząć się jeszcze w tym miesiącu. Obecnie grupa Bosch zatrudnia w Polsce prawie 1600 pracowników różnych specjalności. W 2007 roku polski oddział koncernu odnotował obroty na poziomie 868 mln euro. Oznacza to wzrost o prawie 11% w stosunku do roku poprzedniego.

Zobacz również:

Nie jest to jedyna inwestycja grupy Bosch w Polsce. Strategia rozwoju grupy zakłada również m.in. otwarcie kolejnego zakładu produkcyjnego w podwrocławskim Mirkowie.

Czytaj też:

Kariera dla polskich informatyków w regionie Øresund

Microsoft da pracę Polakom w Danii

Studia informatyczne nie zamawiane

Praca w IDG.pl!


TOP 200