W Warszawie będzie bezpłatny internet

Władze Warszawy pracują nad programem wprowadzenia bezpłatnego dostępu do internetu dla wszystkich mieszkańców stolicy - poinformował warszawski dodatek dziennika Rzeczpospolita.

Projekt ma być zakończony w 2010 roku. Na jego realizację będzie potrzeba około 20 mln złotych. Już za rok mają być rozpisane pierwsze przetargi. Dzielnicą, która jako pierwsza dostanie dostęp do sieci, będzie Żoliborz.

Niektóre dzielnice, w ramach własnych możliwości, już udostępniają mieszkańcom darmowe korzystanie z bezprzewodowych sieci. Jako pierwsza uruchomiła w maju br. punkt bezpłatnego dostępu do internetu w urzędzie dzielnicy Białołęka. W lipcu otwarto sieć hotspotów na Bemowie. W najbliższych miesiącach z punktów bezpłatnego dostępu do internetu będzie można korzystać także na terenie urzędów dzielnicowych Ursusa i Ursynowa. O podobnych przedsięwzięciach myślą również władze Pragi-Południe i Wawra.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200