W USA powstaną bankomaty z Bitcoinami

Wirtualna waluta zaczyna wyrywać się ze swojego cyfrowego świata. Już niedługo w USA postawione zostaną bankomaty z Bitcoinami.

Jako że mimo wszystko Bitcoiny nadal pozostają wirtualną walutą, w bankomatach nie będzie ich można wypłacać. Jak twierdzi Robocoin, właściciel urządzeń, w bankomatach będzie można kupować i sprzedawać wirtualny pieniądz. Ma to być pierwszy poważny i z całą pewnością nie ostatni krok na drodze do rozpowszechnienia wirtualnej waluty.

Robocoin chce na początek postawić dwa bankomaty. Jeden w Seattle, a drugi w stolicy stanu Texas, w Austin.

Zobacz również:

  • Bitcoin of America: pracujemy nad nierównością płci w branży krypto

Automaty mają przypominać klasyczne bankomaty, z tą drobną różnicą, że zamiast w czytnik kart płatniczych zostaną wyposażone w skanery dowodów tożsamości, znane już choćby z instalowanych w portach lotniczych automatów do samodzielnego przeprowadzania check-inu.

Dopiero po potwierdzeniu tożsamości użytkownika automat umożliwi spieniężanie posiadanych Bitcoinów, bazując na aktualnym kursie wymiany. Urządzenia będą miały także funkcję wpłatomatu. Deponując gotówkę użytkownik będzie mógł zasilić swój wirtualny portfel i korzystając z tych środków kupić kolejne Bitcoiny.

Pierwszy bitcoinowy bankomat Robocoin z powodzeniem stanął już na jesieni w Vancouver, w Kanadzie. Po zainstalowaniu dwóch amerykańskich maszyn, Robocoin zamierza rozszerzyć swoją sieć o kolejną parę w Kanadzie: w Calgary, oraz Albercie. To jednak nie koniec ekspansji. Firma szykuje się już do wejścia na rynek europejski, oraz azjatycki.

Spoglądając na krótką, ale bogatą historię tej wirtualnej waluty, można odnieść wrażenie, że Bitcoiny, choć młode, zdążyły przejść już długą drogę.

Obecnie jeden Bitcoin kosztuje około 623 dolarów, albo 454 euro.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200